Předškoláci

Vážení rodiče, zákonní zástupci dětí,

na této stránce najdete informace k distančnímu vzdělávání dětí, které z důvodu uzavření nenavštěvují mateřskou školu.

Mateřské školy mají povinnost vzdělávat distančně děti rok před nástupem k povinné školní docházce („předškoláky“). Předškoláci mají povinnost se vzdělávat distančně. Ostatní děti s rodiči samozřejmě mohou tyto činnosti využívat také, nejsou pro ně však povinné.

  • Vzdělávání v tomto období spočívá především v inspirativních tipech na společné aktivity dětí a rodičů v domácím prostředí, na tvoření, čtení, didaktické hry, pohybové aktivity, společný poslech hudby atd. Vzhledem k věku dětí je dostačující, pokud učitelé prostřednictvím domluvené komunikační platformy (případně papírovou formou) předávají jednou týdně rodičům tipy na tématicky zaměřené aktivity vhodné pro domácí prostředí.
  • V případě, že nemáte možnost si například pracovní list vytisknout v domácím prostředí, kontaktujte mateřskou školu, my Vám je vytiskneme a připravíme k vyzvednutí (po telefonické domluvě).
  • Dále tady naleznete náměty vždy na daný týden. Níže poté další odkazy s náměty k dobrovolným činnostem.

ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

Téma:

PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Hodné čarodějky? Kdo to kdy slyšel?
Kdo na ten nápad přišel?
A přece je jich hodně, možná bydlí vedle v domě...

Téma:

I zvířátka mají maminku

     Tento týden skřítek Telníček distanční výuku připravil trošku jinak. Úkoly jsou pro vás připraveny na plotě naší mateřské školy.

Můžete nám zde (ve schránce) zanechat vypracované pracovní listy z předchozích týdnů distanční výuky. 

Téma:

VELIKONOCE

Ahoj kamarádi!
     Tento týden nás čekají Velikonoce!
Podíváme se spolu na Velikonoční zvyky,
rozhýbeme jazýčky pomocí říkadel a jazykolamů, zatančíme si ptačí tanec, zumbu, procvičíme hlavy pomocí záludných hádanek a mnoho dalšího!

Téma:

ZA POKLADEM

 VELIKONOČNÍHO ZAJÍČKA

     Skřítek Telníček s velikonočním zajíčkem připravil cestu za pokladem. Trasa začíná na odpočinkovém místě naproti obecnímu úřadu. Fotografie z plnění úkolů a výpravy jsou vítány !  

Téma:

JARNÍ KVĚTINY

     Ahoj kamarádi!
Tento týden si spolu budeme povídat o jarních květinách! Jaro už dělá pokusy, sníh nám taje a z hlíny pomalu vylézají první květiny. Víš, které to jsou? Prohlédni si s maminkou, nebo tatínkem obrázky a pověz, jaký je rozdíl mezi sněženkou a bledulí.

Téma:

JARO

     Milé telnické děti, máme tu další týden a s ním nové úkoly a činnosti, které jsme si pro Vás se skřítkem Telníčkem připravili. Pozorujte a povídejte si o tom, jak se počasí pomalu mění – co je jiné než v zimě? Jaké roční období se nám pomalu blíží? Znáš jarní měsíce? Co se děje na jaře?

Téma:

BŘEZEN- Měsíc knihy

     Ahoj kamarádi, zdraví vás váš milovaný skřítek Telníček! Rok se s rokem sešel a nastala ta chvíle, kdy si spolu bohužel nemůžeme hrát ve školce. Abyste, děti, na školku jen tak nezapomněly, připravil jsem si pro vás pár úkolů, které byste si s maminkou, nebo tatínkem mohly vyzkoušet i doma!

 

Náměty k dobrovolným činnostem:

nutná registrace e-mailem či propojení s FCB

na odkazu "zdarma využívat" se spustí interaktivní učebnice  

Den otevřených dveří základní školy v Chlumci 2021